Finansų pagrindai

Neformali programa

Mokymosi programos anotacija: Programa suteikia išsamų supratimą apie finansų pagrindus ir jų praktinį pritaikymą versle. Programoje daugiausia dėmesio skiriama padėti klausytojams nustatyti prioritetus ir įgyvendinti tinkamus finansavimo šaltinius, kartu įvertinant finansinių sprendimų ekonominę naudą. Įgyvendindami šią programą, besimokantieji įgis įgūdžių priimti pagrįstus finansinius sprendimus, efektyviai valdyti išteklius ir skatinti verslo augimą. Programa aktuali pradedantiesiems finansų specialistams, verslo vadybininkams, verslininkams ir visiems, norintiems įgyti tvirtą supratimą apie įmonių finansus. Ji ypač naudinga asmenims, siekiantiems patobulinti savo finansinių sprendimų priėmimo įgūdžius ir pagerinti gebėjimą efektyviai valdyti išteklius verslo aplinkoje.

Profesinė veikla, kuria galima užsiimti baigus programą: Finansų specialistas

Trukmė: 16 dienų, 60 akad. val.

Mokymosi būdas: Nuotolinis

Programos kodas: 

Mokymai prasideda (1 grupė): išankstinė registracija (SPAUSTI ČIA)

Kaina: 500 €

PROGRAMOS MODULIAI

Šiame modulyje nagrinėjamos pagrindinės finansų valdymo problemos: Kokia yra finansų valdymo esmė ir kokias funkcijas atlieka finansai verslo organizavimo procese, suformuojami finansų valdymo esminiai principai.

Modulyje analizuojamos įvairios įmonių finansavimo galimybės, įskaitant nuosavą kapitalą, skolą ir alternatyvius finansavimo būdus. Jame aptariami kiekvieno šaltinio privalumai ir trūkumai, padedantys klausytojams suprasti, kaip nustatyti prioritetus ir įgyvendinti tinkamiausias finansavimo strategijas, atsižvelgiant į įmonės finansinius poreikius ir tikslus. Šiame modulyje pateikiama praktinių įžvalgų, kaip užsitikrinti kapitalą ir efektyviai valdyti finansinius išteklius

Modulyje nagrinėjama rizikos esmė ir jos poveikis priimant finansinius sprendimus. Jame aptariami rizikos vertinimo metodai, įskaitant dispersinę analizę, siekiant įvertinti galimą finansinį neapibrėžtumą. Modulyje taip pat akcentuojamos rizikos diversifikavimo strategijos, mokant studentus, kaip sumažinti rizikos poveikį paskirstant investicijas į skirtingą turtą ar sektorius, kad būtų optimizuotas pelningumas ir sumažinti nuostoliai.

Modulyje aptariamos pagrindinės sąvokos, tokios kaip periodiniai pinigų srautai, anuitetai, perpetuitetas, padedantys, klausytojams, suprasti, kaip pinigų srautai kinta laikui bėgant. Jame nagrinėjami dabartinės vertės ir atidėtosios vertės skaičiavimai, pabrėžiama, kaip įvertinti pinigų vertę skirtingais laiko momentais. Be to, modulyje aptariama paskolų amortizacija, mokoma, kaip apskaičiuoti ir valdyti paskolų grąžinimo grafikus ir palūkanas.

Modulyje nagrinėjami įvairūs akcijų kainos nustatymo metodai ir jų principai. Jame aptariami pagrindiniai vertinimo metodai, įskaitant investavimo trukmės metodą, pagal kurį akcijos vertinamos atsižvelgiant į numatomą akcijų laikymo laikotarpį, ir nulinio augimo metodą, pagal kurį daroma prielaida, kad dividendai nedidėja. Klausytojai taip pat susipažins su pastovaus augimo metodu, pagal kurį atsižvelgiama į pastovų dividendų augimo tempą, ir didesnio nei vidutinis augimo metodu, pagal kurį atsižvelgiama į didesnį nei vidutinis augimo tempą. Šie metodai suteikia studentams priemones, padedančias efektyviai įvertinti ir nustatyti nuosavo kapitalo finansavimo galimybes, o tai padeda priimti pagrįstus sprendimus pritraukiant kapitalą.

Modulis apima pagrindines sąvokas, susijusias su įmonės finansavimo vertinimu ir valdymu. Jame aptariamos tokios temos kaip svertinės kapitalo kainos apskaičiavimas, paprastųjų ir privilegijuotųjų akcijų vertinimas, nepaskirstytojo pelno, skolos ir obligacijų kainos nustatymas. Klausytojai sužinos, kaip įvertinti kiekvieno finansavimo šaltinio sąnaudas ir jo poveikį bendrai kapitalo struktūrai, daugiausia dėmesio skiriant optimaliam skolos ir nuosavo kapitalo deriniui, kad būtų sumažintos sąnaudos ir padidinta akcininkų vertė.