Darbo teisė ir mediacija

Mokymosi programos anotacija: Mokymo programa skirta asmenims dirbantiems pagal darbo sutartį, teisininkams, personalo vadovams ir personalo specialistams dirbantiems su darbo teise. Paskaitų metu dalinamasi ne tik darbo teisės normomis, bet ir jų taikymu kasdienybėje, teismų praktika. Užsiėmimų metu aptariami pagrindiniai aspektai susiję su kylančiais darbo ginčais, tai: darbuotojų atleidimas, nuotolinio darbo valdymas; kuo iš esmės skiriasi darbo sutartis nuo kito tipo sutarčių; kaip teisingai sudaryti darbo sutartį; būtinosios darbo sutarties sąlygos; bandomojo laikotarpio sąlyga; konfidencialios informacijos apsaugos sąlyga; darbo sutarties sąlygų keitimas. taip pat aptariami geriausi darbo ginčų sprendimo būdai, ne tik teisminė gynyba, bet ir mediacijos praktika.

Profesinė veikla, kuria galima užsiimti baigus programą: Privačiame sektoriuje kaip personalo, darbo srities specialistas, galėsite vykdyti konsultacinę veiklą, savarankiškai atstovauti save darbo ginčuose, teisminėse ir ne teisminėse institucijose.

Trukmė: 54 dienos, 160 akad. val.

Mokymosi būdas: Nuotolinis

Programos kodas: 223003265

Mokymai prasideda: 2025 m. sausio 6 d.

Kaina: 1024,81 €

PROGRAMOS MODULIAI

Šiame modulyje pateikiama darbo teisės samprata, analizuojamas darbdavio ir darbuotojo teisnumas ir veiksnumas pagal darbo teisę. Amžius nuo kurio darbuotojas turi teisę sudaryti darbo sutartį. Apibrėžiami nepilnamečio darbuotojo saugos ir darbo laiko, poilsio ypatumai. Apibrėžiama teisė į darbo teisės subjektų lygybės principą, nepaisant jų lyties, lytinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, teisė į sąžiningumo ir bendradarbiavimo principų įgyvendinimą darbo santykiuose, kas reiškia, kad darbdaviai ir darbuotojai privalo veikti sąžiningai, bendradarbiauti, nepiktnaudžiauti teise, nepažeisti kitų asmenų teisių ir įstatymų saugomų interesų ir kt., teisė į darbuotojų lyčių lygybę ir nediskriminavimą kitais pagrindais.

Šiame modulyje pateikiama darbo sutarties samprata, teisiniai aspektai, pavyzdinė darbo sutarties forma. Analizuojamos būtinosios ir papildomos darbo sutarties dalys, konfidencialumo ir nekonkuravimo susitarimai.

Šiame modulyje nagrinėjama darbo laiko norma, darbo laiko režimas. Analizuojami maksimaliojo darbo laiko reikalavimai, darbo laikas, įskaitant viršvalandžius ir darbą pagal susitarimą dėl papildomo darbo. Suminės darbo laiko apskaitos ypatumai, sutrumpinta darbo laiko norma, minimalūs poilsio laiko reikalavimai.

Šiame modulyje susipažinsite su darbo užmokesčio mokėjimo tvarka, terminais. Sužinosite kokios darbo užmokesčio sudėtinės dalys, bazinis (tarifinis) darbo užmokestis (valandinis atlygis arba mėnesinė alga, arba pareiginės algos pastovioji dalis), papildoma darbo užmokesčio dalis, nustatyta šalių susitarimu ar mokama pagal darbo teisės normas ar darbovietėje taikomą darbo apmokėjimo sistemą, priedai už įgytą kvalifikaciją, priemokos už papildomą darbą ar papildomų pareigų ar užduočių vykdymą, premijos už atliktą darbą, nustatytos šalių susitarimu ar mokamos pagal darbo teisės normas ar darbovietėje taikomą darbo apmokėjimo sistemą, premijos, darbdavio iniciatyva skiriamos paskatinti darbuotoją už gerai atliktą darbą, jo ar įmonės, padalinio ar darbuotojų grupės veiklą ar veiklos rezultatus.

Šiame modulyje sužinosite apie darbo santykių dalyvių nesutarimus, kylančius iš darbo ar su jais susijusių teisinių santykių. Jų skirstymą pagal ginčo objektą ir subjektus, dalyvaujančius darbo ginče, ginčų sprendimo būdus ir darbo ginčų komisijos veiklą.

Šiame modulyje išmoksite pagrindinius mediacijos principus, jų stilius. Gebėsite pritaikyti darbo ginče mediacijos atitinkamą stilių. Gebėsite nepažeisti nustatytų mediacijos principų. Sužinosite kaip taikyti ir derinti skirtingus mediacijos stilius.

Šiame modulyje pateikiami mediacijos taikymo ypatumai darbo teisiniuose santykiuose. Apžvelgiami mediatoriaus nurodymo ypatumai dėl mediacijos tvarkos ir organizavimo. Analizuojami mediacijos proceso ypatumai dėl šalių vienodų galimybių į užduotus klausimus pasisakymo, koncentravimosi į problemas bei jų išsprendimo galimybes.

Šiame modulyje analizuojamas mediacijos ginčo vertinimas, jo perspektyvą išspręsti ginčą mediacijos būdu. Darbo ginčų mediacijos metu sudaromoms taikos sutartims taikomų Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse ir kituose įstatymuose nustatytų reikalavimų analizavimas. Konfidencialumo užtikrinimas mediacijos procesuose.

TVARKARAŠTIS

Eil. Nr. Modulio pavadinimas Modulio dėstymo laikotarpis
1.
Taškinė ir vektorinė 2D grafika
04-01 iki 04-12
2.
3D grafikos pagrindai
04-15 iki 04-26
3.
Kompozicija ir grafinio dizaino pagrindai
04-29 iki 05-10
4.
Dvimatės ir trimatės animacijos pagrindai
05-13 iki 05-24
5.
Skaitmeninės spaudos technologijos
05-27 iki 06-07

Paskaitų laikas: kiekvieną darbo dieną nuo 18:00 iki 21:00 (su 10 minučių pertrauka).

GALITE GAUTI FINANSAVIMĄ ŠIEMS MOKYMAMS

Užimtumo tarnyba suteikia galimybes bedarbiams bei užimtiems (dirbantiems) asmenims mokytis ir įgyti norimą profesiją pagal formaliojo ar neformaliojo profesinio mokymo programas. Finansavimą mokymams gali gauti Užimtumo tarnyboje (UŽT) registruotas asmuo.

 

Plačiau apie tai galite paskaityti čia.

KAIP UŽSIREGISTRUOTI

ATMINTINĖ FINANSAVIMUI GAUTI

1. Prisiregistravę Užimtumo tarnyboje (UŽT) susisiekite telefonu su Jums priskirtu konsultantu (konsultantų duomenys vieši šioje nuorodoje) ir informuokite, kad norite dalyvauti šiuose mokymuose: Darbo teisė ir mediacija.

 

2. Padiktuokite programos kodą: 223003265 ir nurodykite kursų pradžią bei pabaigą;

 

3. El. paštu [email protected] informuokite mus, ar finansavimą gaunate (užtenka žodinio UŽT konsultanto patvirtinimo).

 

4. Tvarkotės UŽT nurodytus reikiamus dokumentus (medicininė pažyma, galimos formos: 046/a, f047/a, f048/a, f083-1/a, f086/a) bei laukiate UŽT paruošto Mokymosi kupono.

 

5. Gavus Mokymosi kuponą, jo kopiją atsiųskite mums el. paštu. [email protected] (mokymosi kuponą dažniausiai išduoda likus 1 savaitei iki kursų pradžios).