Priėmimas

Užsienio kvalifikacija – su aukštuoju mokslu susijęs išsilavinimas (kvalifikacija), įgytas studijuojant pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas institucijose, nepriklausančiose LR švietimo sistemai.

Užsienio kvalifikacijos pripažinimas – formalus užsienio kvalifikacijos patvirtinimas, kuriuo įvardijama užsienio kvalifikacijos vertinimo metu nustatyta tos kvalifikacijos vertė turėtojui, siekiančiam studijuoti.

Užsienio kvalifikacijų akademinis pripažinimas LTVK yra integruota priėmimo studijuoti proceso dalis. Kolegija, siekdama užtikrinti vienodą bendrų kriterijų taikymą ir priimamų sprendimų nuoseklumą, užsienio kvalifikacijų akademinį pripažinimą vykdo centralizuotai ir šias funkcijas atlieka direktoriaus įsakymu Verslo informacinis centras ( toliau VIC).

VIC, vykdydamas užsienio kvalifikacijų akademinį pripažinimą remiasi LR Vyriausybės  nutarimais, ŠMSM įsakymais, SKVC rekomendacijomis ir Kolegijos vidaus dokumentais, reglamentuojančiais šį procesą.

Akademinis pripažinimas atliekamas vadovaujantis Europos Tarybos ir UNESCO kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo Europos regiono valstybėse konvencija, EAR vadovų, EAR-HEI vadovų išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo tvarkos aprašu, patvirtintu LR Vyriausybės 2012 m. vasario 29 d. nut. Nr. 212 „Dėl išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir išsilavinimo bei kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, vertinimo metodika, patvirtinta Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus 2012 m. gegužės 28 d. įsakymu Nr. V-48 „Dėl išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, vertinimo metodikos patvirtinimo”.

  • Užsienio kvalifikaciją liudijančio dokumento ir jo priedo originalus. Jeigu LTVK neturi galimybės nagrinėti išsilavinimo dokumentų originalo kalba, privalo būti pateikti oficialūs, notaro patvirtinti išsilavinimo dokumentų bei jų priedų vertimai į lietuvių ar anglų kalbą.
  • Tapatybės dokumentą.
  • Kontaktinę informaciją.
  • Dokumentą, įrodantį užsienio kalbų mokėjimo lygį.
  • Motyvacinį laišką.
  • Patvirtinimą, kad jo pateikiama informacija yra tikra ir teisinga;
  • Sutikimą, kad LTVK dėl stojančiojo dokumentų tikrumo, turimo išsilavinimo vertės, lygio nustatymo ar studijų gali kreiptis į trečiąsias šalis ( mokyklą, universitetą, ENIC/NARIC centrus ir kt.).
  • Papildomus dokumentus (darbo patirtį liudijančius dokumentus ir kt.), jeigu jie reikalingi užsienio kvalifikacijai vertinti.
Dokumentų originalias skenuotes siųsti el. paštu [email protected]

VIC darbuotojas, priimdamas sprendimą dėl akademinio pripažinimo, remiasi SKVC bendrosiomis rekomendacijomis. Kai SKVC nėra pateikusi bendrųjų rekomendacijų dėl užsienio kvalifikacijų pripažinimo, VIC darbuotojas privalo kreiptis į SKVC individualios konsultacijos. Akademinio pripažinimo sprendimas priimamas tik gavus SKVC rekomendaciją. Galutinis akademinio pripažinimo sprendimas priimamas turint kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų originalus ar nustatyta tvarka patvirtintas kopijas.

Akademinio pripažinimo sprendimai:

  • pripažinti užsienio kvalifikaciją. Šiuo atveju stojančiajam nėra išduodamas patvirtinimas dėl akademinio pripažinimo ir toliau analizuojamas jo prašymas stoti į pasirinktą (-as) studijų programą (-as); pripažinimo faktas įrašomas sprendime dėl priėmimo į studijas Kolegijoje;
  • pripažinti užsienio kvalifikaciją ir suteikti kvalifikacijos turėtojui tik tam tikras teises stoti į tam tikros krypties (krypčių grupių) studijų programas arba tik į tam tikro tipo aukštąsias mokyklas. Stojantysis supažindinamas su sprendimu ir sprendimo priežastimis, pasiūlant, jei yra, jo kvalifikaciją atitinkančias studijų galimybes Kolegijoje;
  • pripažinti užsienio kvalifikaciją tik kartu su papildomais reikalavimais (egzaminas (-ai), papildomi kursai, studijos ir pan.), kuriuos kvalifikacijos turėtojas turės įvykdyti. Stojantysis supažindinamas su sprendimu ir sprendimo priežastimis, pasiūlant, jei yra, papildomų reikalavimų išpildymo galimybes Kolegijoje. Stojančiajam įvykdžius sprendime numatytus reikalavimus, toliau svarstomas jo prašymas stoti į Kolegiją;
  • nepripažinti užsienio kvalifikacijos, paliekant galimybę užsienio švietimo programos dalį įskaityti kaip mokymosi (studijų) programos dalį. Stojantysis supažindinamas su neigiamu sprendimu ir sprendimo priežastimis.
Iškilus klausimams dėl akademinio pripažinimo sprendimo kreiptis el. paštu [email protected]

Jei kandidatas nesutinka su sprendimu dėl kvalifikacijos pripažinimo vertinimo, jis turi teisę per 14 kalendorinių dienų pateikti apeliaciją Kolegijos direktoriui, kuris kandidato apeliacijai išnagrinėti sudaro apeliacinę komisiją.

Kandidatų apeliacijos nagrinėjamos laikantis Kolegijos nustatytos apeliacijų nagrinėjimo tvarkos, kurioje be kitų sąlygų numatyti kandidatų apeliacijų nagrinėjimo terminai ir kandidatų informavimo apie priimtus sprendimus būdai.

Jei kandidatas nesutinka su Kolegijos sprendimu dėl užsienio kvalifikacijos akademinio pripažinimo, gali per 30 kalendorinių dienų nuo sprendimo gavimo pateikti apeliaciją Studijų kokybės vertinimo centro sudarytai Išsilavinimo ir kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu ir įgytų pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, pripažinimo apeliacinei komisijai, kuriai Kolegija įsipareigoja pateikti visus turimus stojančiojo dokumentus.