FOCUS projekto grupės susitikimas

2017 m. liepos 11 – 12 dienomis Lietuvoje, Relax parke (Šventojoje) įvyko projekto FOCUS e-mokymosi ekspertų grupės susitikimas. 

Susitikime dalyvavo Katarzyna Sutryk (Gdansko universitetas, Lenkija), Dalia Baziukė (Klaipėdos universitetas), Ilona Rupšienė (Lietuvos verslo kolegija), Natalija Juščenko (Klaipėdos universitetas), Alastair Creelman (Linėjaus universitetas, Švedija). Pagrindinis susitikimo tikslas buvo aptarti, kokius įrankius e-mokymosi srityje naudoja universitetai ir susipažinti su platformomis, kurios yra skirtos masiniams atviriems internetiniams kursams (MAIK, angl. MOOC). Vienas iš pagrindinių projekto rezultatų yra e-mokymosi kursai biotechnologijų ir turizmo sektoriuje, taigi tinkamas MAIK platformos parinkimas yra svarbus aspektas siekiant užtikrinti kursų kokybę ir prieinamumą. Diskusijos metu taip pat buvo aptarti klausimai, kaip įtraukti besimokančiuosius į kursus, kaip užtikrinti grupės dinamiką, kokios veiklos būtinos siekiant atpalaiduoti žmones, kad jie tarpusavyje labiau komunikuotų, kaip padidinti dalyvių reagavimą į įvykius/užduotis, kaip reikėtų spręsti kultūros klausimus, akademines taisykles ir elgesį internete ir t.t.
Norint didesnio kursų viešumo, platesnės potencialių dalyvių auditorijos bei laisvo prieinamumo, būtina naudoti tokią platformą, kuri būtų žinoma visame pasaulyje. Todėl susitikimo metu nuspręsta, jog tinkamiausios MAIK platformos būtų canvas.net, openlearning.com arba eliademy.com – jos atviros akademinėms bendruomenėms ir konsorciumams. Šiuo momentu projekto grupė analizuoja minėtas platformas, o galutinis sprendimas – kurią platformą pasirinkti – bus priimtas sekančiame projekto partnerių susitikime, kuris įvyks rugsėjo 12-13 dienomis Sopote, Lenkijoje.
[, , , , ][]