Dėl karantino koreguojamos studijų paskolų sutarčių pasirašymo sąlygos!

Valstybinio studijų fondo atrinkti studentai dėl valstybės remiamų paskolų sutarčių pasirašymo pavasario semestrą galės kreiptis į „Swedbank“ nuo balandžio 16 d. iki gegužės 31 d.

Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui karantino metu pailginti studijų paskolų sutarčių pasirašymo terminą.
Iki šiol šis terminas buvo trumpesnis 12 darbo dienų ir turėjo pasibaigti balandžio 30 d.
„Labai svarbu užtikrinti, kad paskolas studijoms pasiimti norintiems studentams karantino sąlygos nesutrukdytų tai padaryti, todėl pratęsiamas sutarčių pasirašymo terminas“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
2020 m. pavasarį valstybės garantija skiriama 1575 studentams, norintiems gauti 1732 paskolų, kurių bendra suma siekia beveik 1,9 mln. eurų.
Valstybės remiamos paskolos studentams – tai lengvatinės, mažesnių nei rinkos kaina palūkanų paskolos, už kurias laiduoja valstybė. Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas įstoję studentai gali gauti valstybės remiamas paskolas mokesčiui už mokslą. Studentiškos paskolos su valstybės garantija taip pat išduodamos gyvenimo išlaidoms bei dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis.
Studentiškas paskolas administruoja Valstybinis studijų fondas, jas teikia Finansų ministerijos nustatyta tvarka atrinktos kredito įstaigos, šiuo metu tai – „Swedbank“.
[][]