Ieškome jaunųjų signatarų

Vasario 16 iniciatyva – „Jaunasis signataras“

1918 m. vasario 16 d. 20 aktyvių visuomenininkų pasirašė aktą, kurio pagrindu Lietuva atgavo savo nepriklausomybę. Siekiant paminėti šią įsimintiną ir nepaprastai svarbią Lietuvai datą, Choose Klaipeda organizuoja iniciatyvą „Jaunasis signataras“.

20 aktyvių visuomeniškų jaunuolių geriau susipažins su vasario 16 signatarų biografijomis, bandys įsikūnyti į pasirinkto signataro gyvenimą ir geriau suprasti, kuo rizikavo signatarai nusprendę atkurti Lietuvos nepriklausomybę. Tokiu būdu jaunuoliai prisidės prie istorijos išsaugojimo, turės galimybę į istoriją bei istorines asmenybes pažiūrėti iš savo perspektyvos, skleis pilietiškumo idėjas bei labiau įsitrauks į visuomeninį Lietuvos gyvenimą.

Siekiant ne tik paminėti svarbią Lietuvai datą, bet ir labiau įtraukti jaunimą į pilietinius procesus bei jaunimo politiką,  bus kuriamas jaunimo idėjomis grįstas 2022 m. vasario 16 d. aktas. Jaunieji signatarai drauge nuspręs, kas svarbiausia šiuolaikiniam jaunimui ir kokius ilgalaikius pokyčius ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje norėtų matyti.

Eiga:

Paskelbiama registracija. Tikslas – surinkti 20 aktyvių visuomeniškų jaunuolių, kurie taptų jaunaisiais signatarais.

Užsiregistravę jaunuoliai išsirenka po vieną iš 1918 m. vasario 16 signatarų. Jaunuolis turi pasidomėti pasirinkto signataro biografija ir išsirinkti vieną faktą apie tą signatarą, kuris jam labiausiai patiko, labiausiai įsiminė, labiausiai nustebino ir pan. Tekstas atspausdinamas prieš renginį ant A3 formato lapo (signataro vardas, pavardė, jaunuolio išrinktas įdomus faktas, jaunuolio vardas, pavardė, Choose Klaipeda logotipas).

Vasario 7 d. jaunuoliai renkasi Kultūros fabrike į 2022 m. vasario 16 d. akto pasirašymą. Nuo 18.00 iki 20.00 kuriamas jaunimo akto tekstas (tezės ir idėjos išrenkamos iki renginio. Pasiūlymus siunčia užsiregistravę jaunuoliai). Vyksta akto pasirašymas. Tuomet jaunuoliai fotografuojasi individualiai po vieną, laikydami lapus su įsimintinu faktu apie signatarą. Po individualių fotosesijų jaunuoliai stoja bendrai nuotraukai.

Registracija: https://forms.gle/nwopLbk176L2UeaF7