Lietuvos verslo kolegijos studentų – vaikinų – šauktinių dėmesiui!

Informacija, kaip elgtis jei buvote pašaukti atlikti privalomąją karo tarnybą ir kiti esminiai akcentai. Atkreipiame dėmesį, kad studijų stabdyti neprivalote.

2020m. sausio 9 d. Krašto apsaugos ministerija sudarė 2020 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašus. Nuo šių metų į sąrašus įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai. Sąrašai paskelbti https://sauktiniai.karys.lt/
Į sąrašus įtraukti studentai pradžiai turėtų pasitikrinti skiltį „ŠAUKIMO EIGA IR NURODYMAI“. Esant būsenai „privalomoji karo tarnyba atidėta“ galite nerimauti, nes Studentui patekus į sąrašą automatiškai atidedama privalomoji karo tarnyba.
Bet jeigu aš patekau? Ką daryti? Krašto apsaugos ministerija siūlo tris variantus studentams:
1. Laikinai sustabdyti studijas ir atlikti privalomąją tarnybą;
2️. Tęsti studijas ir pasirinkti alternatyvius tarnybos būdus (daugiau informacijos apie JKVM: https://bit.ly/2NJJ2Wz; daugiau informacijos apie KASP: https://bit.ly/30mUZq2);
3️. Tarnybą galima atidėti visam studijų laikotarpiui, tačiau po studijų Studentas būsi šaukiamas vieną kartą iki kol studentas nesulauks 26 m.
Jeigu baigus studijas norima studijuoti toliau Tu turi įstoti į studijas ankščiau negu būsi vėl pašauktas atlikti karo tarnybą. Sėkmingai įstojus, tarnyba vėl bus atidedama iki studijų baigimo. Jeigu tuo metu nebūsi vyresnis negu 26 m. Tai baigus antras studijas galėsi vieną kartą patekti į sąrašą.
Radus save šauktinių sąraše ar kilus klausimams, susisiek su Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba [email protected]
[][]