- CinnovatE startuoja su misija paversti aukštojo mokslo institucijas (AMI) žiedinės ekonomikos inovacijų varikliais, vadovaujama IE universiteto ir partnerių iš Ispanijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos.
- Projektas įdiegs naujus verslumo ir technologijų perdavimo padalinius, vykdys mokymų programas ir rems startuolius, orientuotus į tvarius miestų sprendimus.
- CinnovatE stiprina tvirtas sąjungas tarp aukštojo mokslo institucijų, verslo sektoriaus ir viešųjų institucijų, kurdama ilgalaikę žiedinės ekonomikos inovacijų ekosistemą visoje Europoje.
Europos projektas CinnovatE, remiamas EIT Climate-KIC ir koordinuojamas EIT RawMaterials, oficialiai pradėtas. Projekto tikslas – suteikti galios aukštojo mokslo institucijoms tapti pagrindiniais žiedinės ekonomikos inovacijų ir tvarumo miestuose varikliais. Konsorciumą sudaro šeši pagrindiniai partneriai ir septyni asocijuoti partneriai iš visos Europos, kurie artimiausiais metais bendradarbiaus siekdami suderinti švietimą, mokslinius tyrimus ir verslumą su žiedinės ekonomikos poreikiais.
2025 m. balandžio 24 d., ketvirtadienį, įvyko pirmasis nuotolinis projekto susitikimas. Susitikime dalyvavo visi projekto partneriai, siekiant suprasti savo vaidmenis ir įnašą projekte bei padėti pagrindus projekto tikslų įgyvendinimui.
CinnovatE projekte bus kuriami nauji inovacijų ir technologijų perdavimo padaliniai dalyvaujančiose aukštojo mokslo institucijose, pradedamos mokymų ir mentorystės programos apie žiedinę ekonomiką ir verslumą, taip pat steigiami studentų inkubatoriai žiedinės ekonomikos verslo idėjoms vystyti. Taip pat bus įgyvendinama startuolių akseleravimo programa, orientuota į tvarius miesto sprendimus, ir kuriamos ilgalaikės partnerystės su pramone, valdžios institucijomis ir pilietinėmis organizacijomis, kad būtų užtikrintas projekto rezultatų tęstinumas.
CinnovatE vadovauja IE University – vienas iš pirmaujančių Europos universitetų. Konsorciumo nariai: Nord University (Norvegija), Architectural Association School of Architecture (JK), Lietuvos Verslo Kolegija (Lietuva), taip pat verslo partneriai Spain Startup and Investors Services (South Summit) ir PKF Attest innCome (Ispanija).
Projektą remia platus asocijuotų partnerių tinklas, įskaitant JUNIA (Prancūzija), Circle Economy Foundation (Nyderlandai), POPLAC Development (Ispanija), SOCOTEC UK (JK), Madrido regionas (Ispanija), Klaipėdos verslo moterų tinklas (Lietuva) ir AEDIP (Ispanija).
CinnovatE reaguoja į poreikį Europoje turėti dinamiškesnį, verslesnį ir rinkos poreikius atitinkantį aukštojo mokslo sektorių, ypač augančioje žiedinės ekonomikos srityje.
Projekto eigoje CinnovatE sieks remti startuolius, kurti verslumo paramos padalinius, rengti mokymų programas ir užmegzti stiprų bei ilgalaikį suinteresuotųjų šalių tinklą. Stiprindama ryšius tarp švietimo, inovacijų ir verslo, CinnovatE skatins naują žiedinės ekonomikos inovatorių kartą ir padės aukštojo mokslo institucijoms tapti svarbiais tvarios miestų plėtros dalyviais Europoje.
DAUGIAU APIE CINNOVATE:
Projektas įgyvendinamas pagal EIT aukštojo mokslo iniciatyvą (HEI Initiative) ir glaudžiai siejasi su EIT Climate-KIC, EIT RawMaterials bei EIT Manufacturing darbotvarkėmis. CinnovatE taip pat remia ES Žaliąjį kursą ir prisideda prie JT darnaus vystymosi tikslų.