Išvyka į Seimo rūmus, Lietuvos Respublikos prezidentūrą ir į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą.
2018 m. lapkričio 14 d. Lietuvos verslo kolegijos pirmo kurso visų studijų programų studentai turėjo galimybę dalyvauti išvykstamosiose paskaitose, kurios vyko Vilniuje. Kolegija švenčianti savo 25-metį, dovanojo studentams išvyką į Seimo rūmus, Lietuvos Respublikos prezidentūrą ir į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą.
Pirmoje dienos pusėje studentai susipažino su Saugomų teritorijų lankytojų centru, kuriame vyko paskaita ,,Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“. Centro tikslas – sudominti lankytojus nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, pažadinti norą atrasti mūsų krašto gamtos ir kultūros lobius. Ekspozicija nustebino ne tik turiniu, bet ir vizualiais sprendimais. Studentai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: ekspozicijos stenduose stebėjo žolynus iš Lietuvos pievų, klausėsi paukščių balsų. Centro darbuotojos entuziazmas ir informatyvi ekspozicija užkrėtė studentus noru sugrįžti bei keliauti po Lietuvos saugomas teritorijas.
13.00 val. studentai lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose, dar kitaip vadinamuose parlamento rūmuose. Seimo rūmuose studentus pasitiko seimo narys, gydytojas, diplomatas Antanas Vinkus, kuris trumpai pristatė savo biografiją, motyvavo studentus siekti savo svajonių ir supažindino su pagrindinėmis Seimo funkcijomis. Seimas – aukščiausioji Lietuvos Respublikos įstatymų leidybos institucija. Studentai išvykstamosios paskaitos metu prisiminė Lietuvos istoriją, 1991 m. sausio 13-osios dienos įvykius. Seimo viešųjų ryšių atstovas aprodė visus tris Seimo rūmų pastatus, studentai turėjo galimybę įvertinti kaip skiriasi pirmųjų ir antrųjų Seimo rūmų posėdžių salės.
Antroje dienos pusėje studentai aplankė Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų ansamblyje įkurtą Valstybės pažinimo centrą, kuriame šimtmečio proga duris atvėrė unikali paroda – seansas „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas ir netikėtus eksponatus, buvo pristatytas netradicinis šimtmečio pasakojimas. Parodoje buvo pristatytos savo laiką pralenkusios idėjos nuo tarpukario ir šiuolaikiškos Lietuvos valstybės. Studentai naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais ir nuskaitydami tam tikrus kodus galėjo klausyti istorijų ir pasijusti to laikmečio herojais.
Išvykstamąsias paskaitas studentams organizavo Mokslo taikomųjų tyrimų skyriaus vadovė vadybos katedros vedėja doc. dr. Jurgita Martinkienė, lekt. Zina Vilnienė, teisės katedros vedėja doc. Renata Šliažienė.
[, , , , , , , , , ][]